přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » 1. část Letního vzdělávacího kempu pro děti ZŠ je úspěšně za námi!

1. část Letního vzdělávacího kempu pro děti ZŠ je úspěšně za námi!

30.07.21

Tisková zpráva KRDMK, z. s.

Křížovnického 99/4, Cheb, 350 02
Text: Pavla Polanová, fotografie: Pavla Polanová

Ve dnech 19. – 23. 7. 2021 jsme v bývalých prostorách ICM Cheb na adrese Křížovnická 99/4, Cheb uspořádali 1. turnus Letního vzdělávacího kempu pro děti, které navštěvují 2. ZŠ v Chebu. Tento týden byl věnován dětem z 1. – 3. tříd.
            Účelem kempu bylo podpořit děti nejen v opakování základního učiva, ale také společně se bavit, spolupracovat, hrát hry, posílit kamarádské vztahy.          
Čas s námi trávila také velmi přátelská a veselá dobrovolnice Maria z Islandu, která s dětmi komunikovala  v anglickém jazyce a denně pro ně vedla hodinu – Učíme se AJ. V případě potřeby jsme dětem pomáhali s překladem, ale bylo fantastické sledovat, jak se děti přizpůsobily a pracovaly, i když zcela nerozuměly obsahu.
            Děti se učily pomocí připravených pracovních listů, kde plnily úkoly jednotlivě i skupinově. Procvičovali jsme např. správné pořadí písmen v abecedě, slova začínající na jednotlivá písmenka, rozšiřování slovní zásoby pomocí křížovek, poznávání geometrických tvarů, psaní slov i čtení. Drželi jsme se hesla – Učení hrou. Děti nejvíce bavilo soutěžení ve skupinkách, když soupeřily, kdo nejrychleji vyluští krátké tajenky. Vzájemně se doplňovaly a podporovaly a odměnou byl získaný bod za výhru.
            Další velmi oblíbenou činností bylo společné hraní her ve venkovních i vnitřních prostorách. Zahráli jsme jich opravdu mnoho, ale nejvýraznější byla hra Chaos. Počasí nám dovolilo hrát hru v místním parku, kde byly schované kartičky s čísly a herní deska s kostkou. Po hodu kostky zjistily, které číslo hledají, musely ho vyhledat, splnit úkol a tak postupovaly dál. Cílem hry bylo dostat svou figurku do cíle jako první. Děti si hru oblíbily a hrály s velkým nadšením. Také jsme společně prošli naši outdoorovou hru Drak Koroňák v Městských sadech. Koroňák měl takový úspěch, že si ji děti chtěly projít i se svou rodinou.
            Skvělý zážitek pro nás i děti byl den strávený na místní komunitní zahrádce, kde si každý upekl svůj chleba. Odpoledne za námi dorazili jejich rodiče a společně jsme poseděli a děti při tom vyprávěly o svých zážitcích. Například vyprávěly, jak za námi dorazil pan Vilém z Bublavské záchranné stanice Drosera. Přivezl s sebou tři sovičky, o kterých nám povyprávěl a jednu si mohly s ochrannou rukavicí podržet a pohladit i se s ní vyfotit.
Poslední den kempu se nesl ve znamení loučení a prevence proti úrazům s programem VZPoura. Přijela za námi paní, která má za sebou vážnou dopravní nehodu a nyní žije na vozíčku. Vyprávěla o lehkovážném přístupu a následné nehodě, kdy se zranila. Děti ji naslouchaly a spolupracovaly při pokládaných otázkách. Cílem této akce je naučit se předcházet těmto situacím a zbytečně neriskovat své zdraví.
            Na páteční odpoledne jsme pozvali rodiče na loutkové představení, na které děti společně s vedoucí pilně nacvičovali pohádky O kůzlátkách a O červené Karkulce. Obě představení sklidily obrovský potlesk a dětičky velice těšilo, že své rodiny překvapily a potěšily.
            Kemp se nám velmi vydařil.

 

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist