přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » Česko-německý videoworkshop k tématu „Vlast“ - Hledá zájemce!

Česko-německý videoworkshop k tématu „Vlast“ - Hledá zájemce!

23.06.17

Česko-německý videoworkshop k tématu „Vlast“ - Hledá zájemce!

 

Místo: Svržno
Datum: 28. - 31. července 2017
Pořadatel: Workshop je pořádán v rámci česko-německého projektu pro mládež „Přátelství bez hranic“, jehož realizátory jsou Krajský kruh mládeže Horní Franky a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni. Obsahově zajišťuje projekt skupina Supernova.
Téma: Česko-německý videoworkshop k tématu „Co znamená vlast pro mladé lidi?“ s produkcí krátkého filmu
Věk: 18 až 26 let
Požadavky: plnoletost, znalosti angličtiny výhodou
Náklady: náklady na jízdu, stravu a ubytování jsou hrazeny projektem. Účastníci mohou být po dobu trvání akce při včasném přihlášení pojištěni. Příjezd a odjezd do/z Svržna si zajišťují účastníci sami.
Uzávěrka přihlášek: 26. června 2017
Počet účastníků je omezen na 12 míst.

Jaký je plán workshopu?

Otázka, co znamená vlast, se stává v globalizovaném světě a v souvislosti s migrací stále aktuálnější. Zobrazení rozdílných přístupů k tématu „Vlast“ je cílem workshopu. Přeshraniční pohled na toto téma umožňuje přitom mnohostranné ztvárnění toho, co může vlast pro jednotlivce znamenat.
Za podpory česko-německého projektu „Přátelství bez hranic“ realizovaného Krajským kruhem mládeže Horní Franky a Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni se koná videoworkshop k tématu „Vlast“, jehož obsahovou stránku zajišťuje skupina Supernova. Supernova – to jsou dva absolventi oboru práce s médii na Univerzitě Bayreuth, Louisa Diederichs a Justus Haufe, kteří již během svého studia mohli sbírat zkušenosti v oblasti česko-německého filmu. Společně s vámi chtějí filmem zachytit téma „Vlast“. V česko-německých týmech, v nichž se můžete rozhodnout pro roli kameramana, zvukaře nebo scénáristy, budete zpracovávat v české vesničce Svržno otázku, co pro vás jakožto mladé lidi znamená vlast. Výchozím bodem vaší poznávací tour by měl být vámi přivezený předmět, který pro vás symbolizuje vlast. Symboly pro vlast mohou být jakékoli. To znamená, že každý má svůj osobní předmět, který si s vlastí spojuje. Může to být píseň, fotka oblíbeného místa, znak nebo recept, ale pro účastníka to musí představovat jeho vlast. Společné ubytování nabízí účastníkům prostor pro vzájemné sdílení příběhů ke svým předmětům a umožňuje tak spoluutvářet celý program, během něhož mohou proběhnout i rozhovory s místními obyvateli.
Produkce, která vznikne během workshopu, bude prezentována na filmovém festivalu projektu „Pocity v hlavě, obrázky v srdci“ (v němčině „Bauchkino und Kopfgefühl“) Bavorského kruhu mládeže a JFF – Institut mediální pedagogiky.

Co vás čeká:


- Česko-německé setkání a vhled do kultury sousední země
- Koncepce a natočení vlastního krátkého filmu
- Obsahové a technické poznatky k točení videa
- Evtl. vysílání natočeného krátkého filmu na JUFINALE 2017 Horní Franky. JUFINALE je součást bavorského filmového festivalu dětí a mládeže a nominuje filmy na Bavorskou filmovou cenu mládeže 2018
- Promítání natočeného krátkého filmu na festivalu projektu „Pocity v hlavě, obrázky v srdci“ 25. 11. 2017 pod záštitou Dr. Markuse Södera, bavorského státního ministra financí, zemského rozvoje a vlasti
Těšíme se na mladé lidi se zájmem o sousední zemi, novými nápady a motivací!

 

Kontakt a přihlašování:

Daniela Wutz
Bezirksjugendring Oberfranken
Opernstraße 5, 95444 Bayreuth
Tel.: +49 921 633 10
daniela.wutz@bezirksjugendring-oberfranken.de

 

Michaela Dryjová
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem Riegrova 17, 306 14 Plzeň
tel.: +420 377 63 4754
dryjova@tandem-org.cz

 

Zdroj: www.tandem-org

 

 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist