přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » Údaje v rejstříku spolků

Údaje v rejstříku spolků

14.09.21

Jak jistě víte, snažíme se, aby (nejen) naše spolky měly v pořádku splněnou zákonnou povinnost zveřejnění údajů v rejstříku spolků. Většina z našich spolků má vše v pořádku a většinu základních údajů zveřejněnou. Některým však stále chybí některý z údajů, který je ze zákona vyžadován (např. účel, způsob jednání statutárního orgánu, počet členů statutárního orgánu nebo název nejvyššího orgánu). 

Má-li spolek pobočné spolky, měl by zápis v rejstříku obsahovat kromě názvu, sídla a IČ pobočného spolku také rozsah jeho práv a povinností podle stanov hlavního spolku, jakož i rozsah ručení hlavního spolku za dluhy pobočného spolku podle stanov hlavního spolku. To samé by mělo být u zápisu pobočného spolku.

Ve sbírce listin by měly být zveřejněné mj. zejména stanovy, zápis o rozhodnutí nejvyššího orgánu o jmenování nebo odvolání člena statutárního, účetní závěrky.

Podrobnější informace o tom, co je ze zákona povinné zveřejnit, najdete v Poradně ČRDM v kategorii Rejstřík spolků. Případně můžete potřebné informace vyhledat také přímo na stránkách justice.cz

Prosíme, podívejte se do rejstříku spolků a zkontrolujte si, zda Vám v zápisu u Vaší organizace něco nechybí, a pokud ano, co nejdříve to doplňte. Máte-li k tomu dotazy, neváhejte se na nás obrátit, rádi poradíme. 

V této souvislosti též upozorňujeme, že MŠMT při kontrole žádostí o dotaci přihlíží k tomu, zda jsou podmínky zveřejňování údajů ve veřejném rejstříku splněné, a to včetně zveřejňování účetní závěrky. V případě, že nebude vše v pořádku, je pravděpodobné, že případná žádost o dotaci MŠMT bude z formálních důvodů vyřazena.

Zdroj: ČRDM

 
 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist