přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » Aktuality týkající se neziskového sektoru

Aktuality týkající se neziskového sektoru

07.05.24

Dovolujeme si Vás upozornit na aktuality týkající se neziskového sektoru:
1/ Ministerstvo spravedlnosti 30. dubna 2024 vyhlásilo veřejné konzultace k zaslání návrhů na závazky Sedmého Akčního plánu České republiky Partnerství pro otevřené vládnutí na období let 2025 až 2026 a stanovilo termín veřejného workshopu. Více informací naleznete na webu RVNNO https://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/aktuality/verejne-konzultace-a-workshop-k-navrhu-noveho-akcniho-planu-partnerstvi-pro-otevrene-vladnuti-213286/, detailněji včetně vzorové karty závazku pak přímo na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti https://korupce.cz/zapojte-se-do-pripravy-noveho-akcniho-planu-ceske-republiky-v-ramci-iniciativy-partnerstvi-pro-otevrene-vladnuti-na-roky-2025-a-2026-verejne-konzultace-a-verejny-workshop-ministerstva-spravedlnosti/

2/ Zároveň bychom Vás rádi upozornili na iniciativu některých členek RVNNO k výročí 20 let ČR v EU. Detailněji https://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/aktuality/iniciativa-neziskoveho-sektoru-k-vyroci-20-let-ceska-v-evropske-unii-213340/ a zejména https://www.jsmeevropa.cz/.

3/ Na závěr si dovolujeme upozornit na Volební manifest evropských sítí NNO 2024: Za lepší občanský prostor a občanský dialog.  Manifest má 2 části. První volá po vytvoření evropské strategie pro občanskou společnost, která bude mít 3 podbody a) bezpečné a příznivé prostředí pro občanskou společnost; b) mechanismus EU na ochranu občanské společnosti, aktivistů a obránců práv; c) odpovídající financování. Druhá volá po zajištění dohody o občanském dialogu jako rovnocenném mechanismu sociálního dialogu. Více informací naleznete na webových stránkách https://civilsocietyforeu.eu/the-manifesto/.

V případě, že nechcete být o aktualitách Oddělení sekretariátu Rady vlády pro NNO nadále informováni, je možné se z rozesílky odhlásit/změnit adresáta v rámci Vaší organizace. V tomto případě prosím zašlete e-mail na hana.fungacova@vlada.gov.cz a z mailing listu bude Vaše e-mailová adresa odstraněna/adresát upraven.

 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist