přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » Výzkum v rámci projektu NECME.

Výzkum v rámci projektu NECME.

27.01.17

Výzkum probíhá na https://it.surveymonkey.com/r/SYQPVHZ

Vyplnění trvá cca 10 minut a je v českém jazyce.

 

Internetový průzkum veřejného mínění týkající se otázky migrace se oficiálně představuje také v České republice a to prostřednictvím zapojení nevládní organizace Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS.

Průzkum  je součástí evropského projektu NECME "Nové formy evropského občanství v době migrace".

Tento projekt,  financovaný Evropskou Unií  v rámci programu  „Europe for Citizens“ zahrnuje 17 organizací občanské společnosti z 16 různých zemí. Koordinátorem celého projektu je italská nadace s názvem "Giovanni e Francesca Falcone", řízená příbuznými a kolegy soudce Giovanni Falconeho, známého svým postojem v boji proti mafii. Giovanni Falcone byl zabit v roce 1992.

Cílem projektu je zjistit, jakým způsobem fenomén migrace ovlivňuje evropskou občanskou společnost, především co se týká otázky zkušeností se zapojením občanské společnosti.

Tento mezinárodní průzkum vypracovala Univerzita v Palermu (Itálie) a Univerzita aplikovaných věd ve Valmieře  a umožní zaznamenat a analyzovat vnímání migrace a přistěhovalců v evropské společnosti. Rovněž se zaměřuje na to, jakým způsobem se migranti stávají obětí organizovaného zločinu a jakým způsobem jsou do něj zapojeny.

 

Kontakt:

Mezinárodní vzdělávací centrum  GEMS

www.iec-gems.org

 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist