přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » Sněmovna schválila pět dní placené dovolené pro oddílové vedoucí

Sněmovna schválila pět dní placené dovolené pro oddílové vedoucí

02.06.20

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky 29. května hlasovala o návrhu změny Zákoníku práce. V rámci pozměňovacích návrhů byl předložen i jeden zásadní pro organizace dětí a mládeže  možnost čerpat pět dnů dovolené navíc  hrazené státem, na které by měli nárok ti, kdo dobrovolně a celoročně pracují s dětmi a mladými lidmi. Návrh byl schválen!

Je to první důležitý krok, ze kterého máme velkou radost. Na řadě je teď schvalování v Senátu a podpis prezidenta. Novela by byla účinná od 1. ledna 2021.

„Pomoc vedoucím je pro nás klíčová. Je pro ně velmi obtížné dělit čas mezi potřeby oddílu a rodiny. Na mnoha táborech se vedoucí účastní třeba jen na týden a pak odjíždí do zaměstnání. Je to škoda, protože se jedná většinou o ty nejzkušenější,“ říká předseda Česká rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Táborů, které jsou závislé na dobrovolných vedoucích, je tři tisíce ročně. Dobrovolníci, kteří pracují zdarma s dětmi a mladými lidmi, přinesou společnosti  1,3 miliardy Kč. Průměrně pak každý z nich stráví svou činností 40 dní ročně.


Těší nás, že média toto téma považují za důležité:

29. 5. byl hostem ranního vysílání Radiožurnálu předseda ČRDM Aleš Sedláček.

Ve stejný den na toto téma promluvil místostarosta skautů Petr Vaněk ve Studiu 6 České televize.  Skauti s tímto námětem rovněž vyslali do médií tiskovou zprávu.

Zmiňovaným pozměňovacím návrhem se zabýval i pořad Události ČT1. Rozhovor jim poskytl předseda ČRDM a redaktor Ivan Lukáš zajel s reportážní kamerou za mladými hasiči SDH Písková Lhota, stejně jako za tomíky do Brandýsa nad Labem pod vedením Matěje Choura.


 

 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist