přeskočit k navigaci »

úvod » aktuality » Cena Karla Velikého pro mladé Evropany

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany

07.12.17

Dobrý den,

ráda bych Vás informovala o právě probíhajícím jedenáctém ročníku soutěže o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany.

Stejně jako v předchozích letech soutěž pořádá Evropský parlament a Nadace Karla Velikého a je určena mladým lidem, kteří vytvářejí projekty na podporu porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí. Vítězné projekty by měly sloužit jako vzor pro mladé lidi žijící v Evropě a nabízet praktické příklady Evropanů žijících spolu jako jedna komunita. V minulých ročnících tak byly oceněny například výměnné programy pro mládež i umělecké a internetové projekty s evropským rozměrem. Vítězové si rozdělí 15 000 eur a vítěze národního kola nemine návštěva německých Cách, kde budou ceny slavnostně předány celoevropským vítězům. Registrovat projekt mohou autoři ve věku 16-30 let. Termín uzávěrky soutěže je 29. ledna 2018.

Více informací naleznete na stránkách soutěže na http://www.charlemagneyouthprize.eu/cs/

O soutěži informujeme mimo jiné prostřednictvím našich webových stránek (http://www.europarl.europa.eu/czechrepublic/cs/p%C5%99ihlaste-sv%C5%AFj-projekt-do-ceny-karla-velik%C3%A9ho-pro-mlad%C3%A9-evropany) a na sociálních sítích.

Pokud jste v letošním roce organizovali nějakou akci s evropským rozměrem, doufáme, že ji přihlásíte!  

Pokud víte o někom, kdo organizuje podobné projekty nebo má o nich informace, budeme samozřejmě rádi, když ho o soutěži budete informovat, aby tuto šanci o zviditelnění a ocenění jejich úsilí mohlo využít co nejvíce mladých lidí.  

Zdroj: Natalie Šťastná; Evropský parlament-Informační kancelář v České republice

 

« zpět do seznamu aktualit

 
ANNAKK

ANNAKK
tel.: +420 776 204 962
email: info@annakk.cz

 

TOPlist